سیستم لیزر اسکن زمینیTLS و نرم افزار مربوطه

2 هفته قبل ، اصفهان

کد آگهی : 10268

 • همه شاخه های کسب و کار: سایر شاخه ها
 • نوع محصول: ثبت نیاز فنی(RFP)
 • واحد: دستگاه
 • حداقل سفارش: یک دستگاه
 • آیا محصول شما دانش بنیان است: بله
 • نام شرکت: سنجش و دانش آیریک
 • نام نماینده: اعظم دانش
 • تلفن همراه: 09131112314
 • ایمیل عضویت: daneshbonyan@istt.ir
 • وب سایت: http://www.sdiric.ir
 • استان: اصفهان
 • آدرس: اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان صبا سکه

لیزراسکنر زمینی یک فن سنجش از دور فعال است که در موقعیت زمینی ثابت قرارگرفته و از مسافت یابی لیزری با فرکانس زیاد برای به دست آوردن مستقیم مختصات سه بعدی با تراکم فضایی و دقت زیاد از سطوح اهداف استفاده می‌کند. این سنجنده براساس برداشت داده منطبق با مرجع جغرافیایی خاص، مدلهای فضایی مفصلی را با دقت زیاد ایجاد می‌کند.
در سامانه لیزراسکن با اندازه‌گیری طول و زوایای افقی و قائم، مختصات سه‌بعدی عارضه محاسبه می‌شود. علاوه بر مشاهدات سه‌گانه طول، زاویه قائم و جهت افقی، بسیاری از اسکنرها قادر به ضبط شدت سیگنال بازتابی در هر نقطه نیز می‌باشند. در نهایت خروجی این دستگاه‌ها، ابری از نقاط سه‌بعدی دارای مختصاتX ،YوZ به همراه شدت سیگنال دریافتی می‌باشد. اساساً، سه پارامتر فاصله، قدرت تفکیک و زاویه برخورد، بر کامل بودن داده‌ها و میزان تراکم آنها اثرگذار می‌باشند.
از نقطه نظر اصول اندازه‌گیری، لیزراسکن‌های زمینی بسیار مشابه با لیزراسکن‌های هوایی می‌باشند و شاید اصلی‌ترین تفاوت آنها درمقیاس مدل‌های نهایی و جزئیات برداشت شده باشد. انتخاب نوع دستگاه مورد نیاز بیشتر به عارضه مورد نظر و هدف نهایی از اندازه‌گیری آن بستگی دارد. متخصصین حوزه علوم ژئوماتیک نیاز دارند که اطلاعات مربوط به عوارض مختلف را برای تهیه نقشه توپوگرافی با دقت زیاد و سرعت زیاد جمع‌آوری کنند. از این رو لیزراسکن‌ها به‌عنوان وسایلی که این امکان را فراهم می‌کنند، به دنیای علوم ژئوماتیک معرفی شدند.
استفاده از لیزراسکن‌های زمینی چه به صورت استقرار بر روی سه پایه و چه به صورت نصب شده بر روی وسایل متحرک، اطلاعات و جزئیات پدیده‌های مختلف سطح زمین را فراهم می‌نماید. این اطلاعات می‌تواند در تهیه مدل سه بعدی شهری مورد استفاده قرارگیرد. این نوع داده‌ها را می‌توان مکمل اطلاعات فتوگرامتری هوایی دانست. پیش از این تهیه مدل سه بعدی پدیده‌های زمین تنها از طریق تصاویر هوایی میسر بوده است و لیکن اطلاعات جزئیات آنها با استفاده از آن روش‌ها کامل نبوده و نقص فراوانی داشت. در سال‌های اخیر، ترکیب این دو روش (تصاویرهوایی و اسکنرهای لیزری زمینی) به طور گستردهای برای تولید مدلهای سه بعدی افزایش یافته است. باتوجه به این توضیحات لیزراسکنرهای زمینی از دو بخش اصلی تشکیل شده‌اند: سامانه مسافت یابی لیزری و واحد انحراف پرتو با توجه به محدوده اندازه‌گیری، اسکنرهای شیئی و اسکنرهای نقشه‌برداری می‌توانند متفاوت باشند. لیزراسکنرهای نقشه‌برداری نیازهای اهداف نقشه‌برداری درختان را برای مسافت یابی فاصله تا چند صدمتری و حتی بیشتر را برآورده می‌کند. لیزراسکنرهای زمینی از مسافت یابی موج و یا مقایسه فاز به‌عنوان یک اصل برای یافتن مسافت استفاده می‌کنند. سامانه های مسافت یابی موج، مسافت را با استفاده از فاصله زمانی بین انتشار موج و بازتاب آن از سطح هدف با فرض انتشار ثابت نور لیزر محاسبه می‌کنند. در روش مقایسه فاز، موج منتشر شده لیزر یک موج پیوسته تعدیل شده در فرکانس است. فاصله بازتاب در محدوده طول موج مدوله (تعدیل) شده از طریق اندازه‌گیری فاز تعیین می‌شود. مسافت‌یابی موج معمولا محدوده‌ی برداشت داده طولانی‌تری را فراهم می‌کند در حالیکه روش مقایسه فاز، دقت و فرکانس اندازه‌گیری بیشتری را

بدون برچسب

25 بازدید کل ، 2 امروز

  

خرید اقساطی محصول :

راهنمای خرید خرید اعتباری محصول

پیام هم آوری :

برای مشاوره رايگان جهت حل نيازمندی های فنی خود با ما تماس بگيريد. شماره تماس: ۴۶۰۴۵۲۱۸ ۰۲۱

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

آگهی های دیگر از این کاربر

آگهی های مشابه

ارسال نظر

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر