دستگاه تست غیر مخرب جوش RT با تیوب اشعه X

4 ماه قبل ، اصفهان

کد آگهی : 10131

 • همه شاخه های کسب و کار: صنایع جوش
 • نوع محصول: ثبت نیاز فنی(RFP)
 • واحد: دستگاه
 • حداقل سفارش: ییک دستگاه
 • آیا محصول شما دانش بنیان است: بله
 • نام شرکت: سنجش و دانش آیریک
 • نام نماینده: اعظم دانش
 • تلفن همراه: 09131112314
 • ایمیل عضویت: daneshbonyan@istt.ir
 • وب سایت: http://www.sdiric.ir
 • استان: اصفهان
 • آدرس: اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ساختمان صبا سکه

در میان روش های مختلف بازرسی های غیر مخرب یا NDT، تست رادیوگرافی RT بیشترین کاربرد را برای شناسایی عیوب داخلی مانند تخلخل ها و حفره ها دارد. با جهت گیری و تجربه مناسب، عیوب صفحه ای نیز توسط تست RT قابل شناسایی هستند. رادیوگرافی صنعتی بیش از ۴۰ سال است که به طور مداوم و یکنواخت در حال توسعه است. چراکه تنها با این آزمایش و آزمایش فراصوتی می توان عیوب را در هر کجا از حجم قطعات سنگین و بزرگ تشخیص داد.
رادیوگرافی یک روش حجمی در NDT است که براساس اختلاف جذب بین تشعشعات نفوذ کننده در نمونه مورد آزمایش صورت می پذیرد. در واقع به استفاده از تشعشعات الکترومغناطیس با طول موج کوتاه (مانند پرتو X و پرتو گاما) برای ردیابی عیوب داخلی قطعات در نواحی جوش تست رادیوگرافی RT صورت می پذیرد.
اساس کار تست رادیوگرافی RT
به دلیل اختلاف در چگالی و تغییر در ضخامت قطعه یا اختلاف خواص جذب عیوب در قطعه، بخش های مختلف یک قطعه کار مقادیر مختلفی از پرتوی نفوذ کننده را جذب می کنند.
در رادیوگرافی متداول پرتوی X یا گاما به جسم تابانده می شود و بخشی از پرتو که جذب جسم نشده است به صفحه فیلم برخورد می کند. پرتوی جذب نشده در معرض امولسیون قرار می‌گیرد. درست شبیه روشی که نور در عکاسی در معرض امولسیون قرار می‌گیرد. حال با ظاهر نمودن فیلم، یک تصویر دو بعدی به صورت سایه از جسم وجود دارد. مناطقی از قطعه کار، که جذب کمتری داشته و یا نفوذ پرتو بیشتر است تصویر سیاه‌ تری روی فیلم ایجاد می‌‌نمایند و مناطقی که جذب پرتوی بیشتری دارند، تصویر روشن‌ تری روی فیلم ایجاد می‌کنند. اختلاف در چگالی، ضخامت یا ترکیب نمونه مورد آزمایش سبب تغییر در میزان جذب پرتو شده و در نتیجه چگالی تصویر به وجود آمده تغییر می‌کند.
ارزیابی فیلم رادیوگرافی بر مبنای مقایسه بین اختلاف چگالی تصویر با مشخصه های معلوم از جسم یا در اثر حضور عیوب در آن انجام می‌شود.
اجزای تست رادیوگرافی RT
-تیوب پرتو X
در روش های معمول این روش بازرسی، منبع پرتو یک تیوب پرتو X است که شامل منبعی از الکترون‌ها، یک پتانسیل شتاب دهنده و یک عنصر سنگین به عنوان هدف است. این تیوب ها هم به صورت پر شده از گاز و هم تحت خلأ موجود هستند. الکترون‌های شتاب داده شده به این هدف برخورد نموده تا پرتو‌های X تولید شوند.
عمر این تیوب‌ها با جایگزین شدن تیوب‌های سرامیکی – فلزی به جای تیوب‌های شیشه‌ای افزایش یافته است. مولد‌های پیشرفته پرتوی X در ولتاژی تا ۴۵۰ کیلوولت و جریان آمپر ۱۵ میلی آمپر کار می‌کنند. تیوب‌های صنعتی تست رادیوگرافی RT باید قابلیت کار به صورت پیوسته برای زمان های نامحدود و تحت بارهای سنگین را داشته باشند.
-نفوذسنج ها
نفوذسنج‌های مناسبی برای ارزیابی کیفیت و حساسیت فیلم های رادیوگرافی در تست رادیوگرافی RT طراحی شده‌اند. کیفیت رادیوگرافی بر اساس میزان جزئیات قابل تشخیص از تصویر و شاخص کیفیت تصویر بیان می‌شود. نفوذ سنج های مورد استفاده در صنعت به صورت صفحه ای و سیمی هستند که کاربرد گسترده ای دارند. در نفوذ سنج های سیمی سیم ها به صورت منظم از قطر ۰٫۱ تا ۳٫۲ میلی متر و با طول های مشابه قرار گرفته اند. جنس سیم نیز حتما باید منطبق با قطعه مورد آزمایش در تست RT انتخاب شود.
-فیلم های صنعتی پرتو X
در حالت کلی فیلم رادیوگرافی شامل یک لایه ژلاتینی است که برروی یک

بدون برچسب

86 بازدید کل ، 1 امروز

  

خرید اقساطی محصول :

راهنمای خرید خرید اعتباری محصول

پیام هم آوری :

برای مشاوره رايگان جهت حل نيازمندی های فنی خود با ما تماس بگيريد. شماره تماس: ۴۶۰۴۵۲۱۸ ۰۲۱

گزارش مشکل

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

آگهی های دیگر از این کاربر

آگهی های مشابه

ارسال نظر

ارسال ایمیل به آگهی دهنده

برای تماس با آگهی دهنده باید وارد سایت شوید.

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر